Kurzy / Workshopy

Výživa dětí

Každý otec i každé matka si přejí, aby jejich děti byly zdravé a šťastné. Stejné přání mají i prarodiče dětí. Chtějí dát svým dětem, svým vnoučatům to nejlepší. Někdy se stává, že jim svoji lásku projevují tím, že jim dopřávají hodně sladkostí a jídla podle jejich chuti, ale nikoli podle jejich výživových potřeb. Dětem potom chybí některé vitamíny a minerály, někdy mají i nedostatek bílkovin, což se nepříznivě odrazí na jejich zdraví. Když děti konzumují jídla bohatá na sacharidy, různé bonbóny, dětské cukrovinky, čokolády, slazené limonády, aj. a k tomu tráví většinu času u televize nebo hrají hry na PC místo pohybové aktivity, brzy u nich vzniká obezita, se kterou se budou potýkat více či méně úspěšně mnoho let, a někdy i celý život. Obezita má nepříznivý vliv na zdraví dítěte, na jeho psychiku a jeho budoucnost. Obézní dítě bývá terčem posměchu svých vrstevníků kvůli vzhledu a nemotornosti, a dítě se vyhýbá svým vrstevníkům i pohybu a nezřídka se utěšuje jídlem a jeho tělesná hmotnost se zvyšuje.Nutriční potřeby dětí se liší podle jejich věku. O výživových i pohybových potřebách dětí různých věkových kategorií pojednává první část přednášky, druhá část přednášky je věnována vašim dotazům.Obsahem přednášky na téma výživa dětí je:


Výživa kojenců
Výživa batolat
Výživa dětí v předškolním věku a význam pohybu
Výživa dětí ve školním věku a význam pohybu
Vliv okolí na výživu dětí – vliv stravovacích návyků rodičů, vrstevníků dítěte, vliv snadné dostupnosti různých sladkostí a jiných mlsek (např. chipsy, coca-cola) na dítě a jeho zdraví
Výživa adolescentů a význam pohybu
Negativní vlivy na výživu adolescentů (vliv jejich vrstevníků, vliv alternativních směrů stravování, vliv reklamy)
Poruchy výživy u adolescentů (mentální anorexie, bulimie, obezita)

Je správné, že rodiče dbají na to, s kým se jejich dítě stýká i jak tráví svůj volný čas, ale neméně důležité je i dbát na to, jak se stravuje.

 

Kdy: 15.4. Neděle 15:00-16:30

Trvání: 1,5 hod

Cena: 500,- Kč
Nyní se 40% slevou na www.slevykurzu.cz

Novinky v LiveIN Studiu: