Kurzy / Workshopy

Kurz uměleckých technik

 

 

Vždy jste si přáli zkusit si více uměleckých technik a zjistit, která Vás nejvíce baví a v ní pak pokračovat. Máte chuť kreativně se rozvíjet různými směry. Přinášíme Vám ochutnávku 5 uměleckých technik: papírotisk, frotáž, kresba, malba, modelování


Vyzkoušíte si  grafickou techniku frotáže a papírotisku. Sami si navrhnete a vyrobíte tiskovou matrici, kterou si následně natisknete. Vyzkoušíte si i strukturální grafiku a vícebarevný soutisk.Během hodin kresby si ukážeme, jak funguje perspektiva, horizont. Vyzkoušíte si základní uvolňovací a tréninkové cviky. Budete skicovat, řešit proporcionalitu, stínování a modelování světlem. Začneme od jednoduchých tvarů a na závěr si vyzkoušíte portrét.Na hodinách malby si povíme o barvách a technikách. Ukážeme si, jak funguje perspektiva, horizont. Vyzkoušíte si základní uvolňovací a tréninkové cviky. Budete skicovat, řešit proporcionalitu, stínování a modelování barvou. Začneme od jednoduchých tvarů a na závěr si vyzkoušíte portrét.Během hodin modelování si ukážeme, jak správně zacházet s keramickou hlínou, jak postupovat při tvorbě modelu, ne co si dát pozor. Ukážeme si, jak je důležité zvládnout proporcionalitu. Začneme od jednoduchých tvarů až po model hlavy. Na závěr si vymodelujete věc dle Vašich skic a přání.


Materiál budete mít volně k dispozici a je v ceně kurzu (tiskařské barvy,  akvarel, tempery, papír, válečky, štětce, modelovací hlína, dráty atd.)


Upozornění:
Při modelování je nevhodné používat rukavice. Pozor na manikúru.

 

Kdy:

Pondělí 17:15-19:15 pro studenty a dospělé
Pondělí 15:00-17:00 pro děti 10-16let

Trvání: 9 týdnů/18hod

Cena: 4500,- Kč

Novinky v LiveIN Studiu: